Festyn rodzinny

Odbył się pierwszy festyn rodzinny.

Imprezę rozpoczęły pokazy maszyn, które na co dzień pracują na kopalni i niestety ze względu na ich rozmiary i charakter pracy nie ma możliwości na podglądanie ich w naturalnym środowisku. Ładowarki, spychacz czy największa z dostępnych na rynku koparek EC 750EL marki VOLVO w rękach swoich operatorów wykazujących się niesłychaną precyzją pokazywały na co je stać.

Przedstawiciele marki VOLVO zorganizowali konkurs, w którym mógł się wykazać każdy, oczywiście nasi zawodowi operatorzy maszyn byli niedościgłą konkurencją.

Po pokazach zjechaliśmy do Gajowa, gdzie przy współpracy z panią sołtys Józefą Burlitą czekały na wszystkich przygotowane atrakcje. Dla dzieci przygotowano atrakcje plenerowe: basen z kulkami dla dzieci najmłodszych, zamek do skakania, duża zjeżdżalnia, dla dzieci starszych.

Dorośli także nie mogli się nudzić, czekała na nich strefa sportowa z paintballem, bronią pneumatyczną, strefa westernu co prawda bez rewolwerów ale z dzikim bykiem i krową do wydojenia. Cztery zespoły zmierzyły się w konkurencjach wymagających współpracy, siły i sprytu. Zwycięzcą została drużyna „Wydobycia”. Gratulujemy!

Nikt nie był głodny, do wyboru było tradycyjne jadło piknikowe. Dla dzieci przygotowano coś specjalnego: nuggetsy z kurczaka i frytki oraz jajka niespodzianki. Imprezę zakończył spektakularnt pokaz sztucznych ogni zorganizowany przez firmę X-ACTION z Wrocławia, która zadbała również o cała oprawę muzyczną. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i fajną zabawę. Mamy nadzieję, że festyn stanie się naszą cykliczna imprezą.